Jak leczymy

Metody leczenia

Utrata włosów może mieć wpływ na życie zarówno mężczyzn, jak i kobiet. Może to wynikać z różnych czynników, takich jak stres czy genetyka.

Kiedy należy udać się do trychologa

Jeśli obserwujesz u siebie intensywniejsze wypadanie włosów niż zwykle to jest to już pierwszy symptom wskazujący na konieczność wizyty u trychologa. Specjaliści tacy zajmują się również bardziej skomplikowanymi przypadkami utraty i osłabienia włosów. Najczęstszym problemem postrzeganym przez wielu trichologów jest znacząca, progresywna utrata włosów, która powoduje scieńczanie włókien. Kolejnymi schorzeniami przy których wizyta u trychologa jest niezbędna to nadmierny łupież, silny łojotok, łuszczyca, świąd skóry głowy.

Jak przygotować się do wizyty i jak postępuje trycholog?

Przed badaniem trychologicznym warto jest wykonać podstawowe badania krwi – morfologia, CRP, glukoza, żelazo, TSH. Jednymi z częstszych przyczyn wypadania włosów są problemy z tarczycą, anemia, stany zapalne. Pierwszym etapem jest konsultacja i badanie trychologiczne.  W tym czasie trycholog zbada włosy i skórę głowy, a także zada kilka pytań w celu określenia problemu i jego przyczyny. Specjalista od włosów ma za zadanie przepisanie kuracji, badań i działań mających na celu odzyskanie zdrowych i pięknych włosów oraz ich wzmocnienie. 

Efekty naszego leczenia

jak leczymy utratę włosów grafika zbadajwlosy.pl

Efekt już po trzymiesięcznej kuracji endokrynologicznej i trychologicznej.