Kosmetyki antyandrogenne

Po pierwsze, co powoduje łysienie?

Przyczyny to uwarunkowania genetyczne, stres, zaburzenia pokarmowe, reakcje autoimmunologiczne, stan zapalny, brak równowagi hormonalnej, zła dieta. Utrata włosów jest różnie odczuwana przez każdą osobę, ponieważ każda forma łysienia ma unikalne cechy i objawy.

Łysienie androgenowe jest najczęstszą, stałą utratą włosów. Głównym objawem łysienia androgenowego jest postępujące rozprzestrzenianie się wypadania włosów na skórze głowy.

Działania antyandrogenne

Bezpieczne, naturalne zabiegi

Działanie przeciwzapalnie

Olejek z drzewa herbacianego jest wysoce skutecznym środkiem przeciwzapalnym i przeciwutleniaczem.

Niemieckie badania potwierdzają, że właściwości przeciwzapalne olejku z drzewa herbacianego mogą pomóc w zmniejszeniu łysienia, łupieżu i innych zapalnych chorób skóry. Olej kokosowy jest również stosowany w naturalnych produktach do pielęgnacji skóry i włosów ze względu na jego kwas laurynowy, właściwości przeciwzapalne i naturalną wilgoć.

Olej kokosowy jest aktywnie zapobiega uszkodzeniom włosów. Oliwa z oliwek i olej rycynowy mogą być również stosowane do łagodzenia stanu zapalnego i nawilżania skóry głowy. Ocet jabłkowy jest stosowany jako środek domowy na wiele dolegliwości skórnych i włosów. Wiele patentów na naturalne leczenie wypadania włosów obejmuje ocet jabłkowy jako aktywny składnik.

Stosunek kwasów omega 6: 3 jest również ważny w zapobieganiu stanom zapalnym w ciele i skórze głowy. Kwasy tłuszczowe omega-3, a zwłaszcza kwasy gamma-linolowe (lub GLA) w postaci oleju z czarnej porzeczki lub oleju z wiesiołka, mogą pomóc w walce z zapaleniem. Spożywanie pokarmów bogatych w kwasy omega-3, takich jak te zawarte w zielonej herbacie, nasionach chia, nasionach lnu i nasionach dyni, może pomóc w pobudzeniu wzrostu i zwalczeniu stanu zapalnego.

Spożywanie większej ilości pokarmów bogatych w przeciwutleniacze, takich jak ciemno liściaste warzywa i cebule, które mogą pomóc w zwalczaniu stanów zapalnych. Olej cebulowy został z powodzeniem zastosowany w leczeniu tymczasowej, zapalnej postaci łysienia, łysienia plackowatego.

Dodanie ziół przeciwzapalnych do diety, zwłaszcza rozmarynu może zwiększyć wzrost włosów o 20 procent. Zapalenie może również wystąpić w wyniku spożywania zbyt dużej ilości produktów zapalnych, takich jak tłuszcze trans, pokarmy bogate w omega-6, gluten lub inne alergeny pokarmowe oraz rafinowane węglowodany i cukry.

Blokery DHT

Zielona herbata i pestki dyni walczą z łysieniem, eliminując zarówno zapalenie, jak i androgeny. Dla ziołolecznictwa, zdolność pestycydów do blokowania DHT wynika z obecności niezwykłych aminokwasów, takich jak kaburbitina.

Galusan epigalokatechiny (EGCG) występujący w zielonej herbacie jest aktywnym blokerem przeciwko tworzeniu się DHT. Saw Palmetto zostało szeroko zbadane pod kątem zdolności do blokowania DHT i stymulowania wzrostu włosów.

W Journal of Alternative and Complementary Medicine, badanie zostało opublikowane w 2002 roku i pokazało, że 60 procent badanych, którzy brali 400 mg piły bocznej i 100 mg beta-sitosterolu, doświadczało większego wzrostu włosów.

Stymulatory wzrostu

Biotyna jest popularnym suplementem do wzrostu włosów, który można znaleźć również naturalnie w brązowym ryżu i orzechach. Jest to bakteria jelitowa, która pomaga promować aminokwasy, budulec białek i włosów.

Olejek miętowy ma działanie przeciwzapalne i może stymulować wzrost włosów, zwiększając krążenie i nawilżając skórę głowy. Według University of Maryland Medical Center, zioło miłorząb dwuklapowy może zwiększyć produkcję włosów poprzez poprawę przepływu krwi. Żel aloesowy zawiera polisacharydy i glikoproteiny, które również poprawiają krążenie i wzrost włosów.