Kuracja na wypadające włosy

Wypadające włosy- Kiedy zacząć działać??

Mężczyźni i kobiety w każdym wieku pragną gęstszej i pełniejszej fryzury, zwłaszcza gdy wypadanie włosów staje się widocznym problemem.
Przeciętna głowa dorosłego ma około 100 000 do 150 000 włosów i traci około 50 do 100 włosów dziennie. Ta liczba może brzmieć przerażająco, ale w rzeczywistości jest to zupełnie normalne. Możesz pomyśleć, że utrata tak wielu włosów sprawi, że twoje włosy będą wyglądały na cieńsze, ale taka sytuacja wystąpi tylko wtedy, gdy spowolni się stymulacja nowego włosa. Tak długo, jak odrastanie i wypadanie włosów są w prawidłowej równowadze, przerzedzenie włosów nie będzie stanowić zagrożenia. Niestety dla wielu osób utrata włosów w nadmiernej ilości jest codziennym problemem. Często ignorujemy przerzedzenia, co jest ogromnym błędem ponieważ jest to pierwszy krok do trwałego wypadania znacznej ilości włosa i łysienia.

Co powoduje utratę włosów? Na początek weźmiemy pod lupę odżywianie. Coraz szybszy tryb życia, często wiąże się z tym że sięgamy po produkty żywieniowe z pierwszej ręki, którym brakuje podstawowych składników odżywczych.  ​​Jednym z podstawowych składników wspomagających włosy jest żelazo. Występują w takich produktach jak czerwone mięso, szpinak, brokuły, krewetki. Ważne są również witaminy między innymi A bez której włosy stają się matowe i łamliwe. Znajdziemy ją w wątróbce. szpinaku, mango, natce pietruszki, morelach, pomidorach. Kolejną ważną witaminą dla naszych włosów jest witamina D dzięki której nasze włosy staja się mniej łamliwe. Występuje w migdałach, sałacie, kapuście, kiełkach pszennych i bananach.

Warto się badać 

Jeśli jesteś kobietą, która męczy wypadnie włosów, zalecamy przebadanie problemów tarczycy i nierównowagi hormonalnej. Jest to najczęstszy powód wypadania włosów.

Jeśli uda ci się rozwiązać problem , najlepszą wiadomością jest to, że włosy często odrastają i rozwijają się w zdrowym tempie, gdy rozwiąże się przyczynę ich przerzedzania. Jeśli jesteś mężczyzną lub kobietą i obawiasz się, że to tylko genetyka, nie rzucaj ręcznikiem. Podczas gdy historia rodziny może nie być na twoją korzyść, nadal możesz zrobić wiele dzięki swojej diecie i stylu życia, aby spowolnić przerzedzenie włosów i zachować efekt zdrowych włosów tak długo, jak to możliwe.

Kuracje na wypadające włosy:

Mezoterapia– Kuracja ta przywraca prawidłowe mikro krążenie skóry głowy oraz stymuluje wzrost włosa. Rodzaj mezoterapii każdy powinien dobierać indywidualnie do swojego problemu.

Derma roller– Jest to przedmiot który powinien znajdywać się w kosmetyczce każdej kobiety. Pobudza on skórę do produkcji kolagenu i samo-naprawy, poprzez delikatne nakłuwanie skóry głowy. Pamiętajmy by przed kuracją dokładnie oczyścić skórę głowy oraz o odpowiednim nacisku, nie za mocno i nie za lekko(nie powinno dojść do krwawienia skóry).

Peeling skóry głowy– Czasami włos poprzez nadmierny łojotok nie ma możliwości wzrostu i  obumiera. Peeling pomaga usunąć nadmierny łojotok i poprzez masaż wspomaga krążenie krwi w skórze głowy pobudzając stymulacje wzrostu włosa. Należy pamiętać by nie wykonywać peelingu częściej niż raz w tygodniu.

 

Dzięki konsekwentnemu, cierpliwemu podejściu, kuracje na wypadające włosy mogą pomóc skórze głowy wrócić do pracy, lub przynajmniej pomóc w wypadaniu w wolniejszym tempie. Wiemy, że nadmierne wypadanie włosów nie jest łatwe, dlatego zachęcamy do dbania o swoje zdrowie przez co dbamy również o wygląd naszych włosów.