Kuracja odbudowująca włosy

Piękne, lśniące, łatwe do opanowania i zdrowe włosy są marzeniem każdej z nas. Niestety każdego dnia jesteśmy narażone na czynniki zewnętrzne takie jak wiatr, słońce, mróz kończąc na nieodpowiedniej diecie, które negatywnie wpływają na kondycję naszych włosów.  Dlatego szukamy coraz to nowych sposobów by nawet w małym stopniu pomóc im w odbudowie. Zatem jakie kuracje najlepiej wpływają na kondycję naszych włosów?

Zła kondycja włosa- przyczyny

Na początku każdej kuracji odbudowującej, powinniśmy się zastanowić nad przyczyną osłabienia naszych włosów. Jak nasze codzienne nawyki i przyzwyczajenia, mogą wpływać na ich osłabienie. Jeśli mamy z tym problem, z pomocą może przyjść wizyta u trychologa. Poprzez wywiad trychologiczny dowiemy się  gdzie popełniamy błędy.

Podstawą w kuracji odbudowującej włosy jest odpowiednia pielęgnacja. Dobór odpowiedniego szamponu do naszej skóry głowy oraz odżywki do włosów. Przy wyborze kosmetyków nie zapominajmy o sprawdzeniu składu. Najlepsze kosmetyki to te trychologiczne które są ukierunkowane na konkretny problemy. Przy myciu, jest ważny nie tylko szampon ale również sposób w jaki go wykonujemy. Pamiętajmy, że nasza skóra nie lubi gorącej wody ani szarpania. Podczas mycia jesteśmy już w połowie drogi, by wykonać masaż skóry głowy który wspomaga przepływ krwi a to stymuluje wzrost i odbudowę. Warto więc czasem przedłużyć sobie czas pod prysznicem. Odżywianie z zewnątrz poprzez odżywki, powinno odbywać się po każdym myciu pamiętając że nakładamy je na końce włosów nigdy na skórę głowy.

Od czasu do czasu minimalizujmy używanie urządzenia do stylizacji włosów, np. prostownic, lokówek i suszarek. Ciepło może palić i jeszcze bardziej uszkadzać włosy. Należy również unikać chemicznych metod odbudowy włosa, które mogą powodować wysuszanie kędzierzawych włosów.

Pamiętajmy o odpowiedniej diecie. Włosy odżywiają się białkiem, żelazem, cynkiem i witaminą B12. Zdobądź je z chudego mięsa, zielonych liści, orzechów i ryb. Bez nich odbudowa włosa jest niemożliwa.

Jakie kuracje stosować ?

Botoks– Większości kojarzy się z wypełnieniem zmarszczek. Jednak, okazuje się że ma zbawienne działanie również w odbudowie włosów. Co najważniejsze zabieg z użyciem botoksu możemy wykonywać w domu lub u naszego fryzjera.

Na czym polega zabieg? Na samym początku musimy przygotować włos na przyjęcie botoksu. W tym celu myjemy włosy szamponem oczyszczającym który otwiera łuski naszego włosa. Kolejnym krokiem jest aplikacja specjalnego serum na mokre włosy a następnie maski która zamyka łuskę naszego włosa. W domowych warunkach możemy korzystać z balsamu do włosów który łączy w sobie serum i maskę. Po aplikacji przystępujemy do stylizacji naszych włosów. Zabieg ten zabezpiecza nasze włosy przed utratą wilgotności w  czasie działania wysokich temperatur. Kolagen i kwas hialuronowy nadaje włosom miękkości, połysku i witalności. Zabieg botoksem powinniśmy wykonywać co kilka tygodni tak by efekt był najbardziej widoczny. Balsam natomiast możemy stosować po każdym myciu.

Z racji że jest to dość świeża metoda na rynku nie znajdujemy dużej ilości preparatów dlatego podrzucamy naszą sprawdzoną propozycję. Szampon: 5.1.1 Botox Dsd de Luxe Szampon oraz  Balsam: 5.2.1 Botox Dsd de LUXE Balsam Oba produkty dostępne na stronie: https://dsddeluxe.com.pl/

Peeling do skóry głowy- Kondycja włosów zależy w dużej mierze od jego podstawy. Dbamy o włosy ale często zapominamy o naszej skórze głowy. Jeśli nasze cebulki włosów są zaczopowane nadmiernym łojotokiem, lub w dużej ilości używamy lakiery do włosów czy inne preparaty które zapychają naszą skórę głowy peeling będzie miał tu zbawienne działanie i pomoże w kuracjach odbudowujących włosy. Na rynku znajdziemy bardzo dużo peelingów do skóry głowy. Przy wyborze naszego preparatu pamiętajmy o sprawdzeniu składu, ma on bardzo duży wpływa na działanie produktu.

Sauna parowa- Ten zabieg regenerujący znany jest już od kilku lat. Polega on na umyciu włosów preparatem otwierającym łuski włosa i nakładamy maski lub odżywki regenerującej. Następnie siadamy pod kopułą która wytwarza parę wodną w temperaturze około 40 stopni. Dzięki odpowiedniej temperaturze preparaty wnikają w strukturę ich włosów przy tym poprawiających ich kondycję. Na koniec fryzjer płuka włosy zimną wodą by zamknąć łuski. Zabieg ten, nie tylko działa regenerująco ale również poprawia ukrwienie skóry głowy oraz działa bakteriobójczo.  Zabieg ten możemy wykonywać również w domu kupując turban termalny.

 

Rozdwojone czy połamane włosy jest bardzo ciężko odbudować, dlatego co jakiś czas warto udać się do fryzjera w celu podcięcia zniszczonych końcówek. Podcinanie jest osobistą kwestią i każdy powinien określać częstotliwość samodzielnie. Zalecane jest częstsze podcinanie małej ilości włosa wtedy nasze końcówki stale będą wyglądać dobrze.

Niestety odbudowa włosów to bardzo długi proces. Zdrowa dieta, styl życia oraz konsekwentne stosowanie naturalnych środków na odbudowę włosów i cierpliwość, sprawia że włosy stają się zdrowsze i grubsze. Warto więc czekać na efekty by móc się cieszyć zdrowo wyglądającymi włosami