Mezoterapia

jest nieinwazyjną techniką opartą na mikroiniekcji powierzchniowych, tuż poniżej naskórka, do docelowych tkanek. Określenie „meso” pochodzi z mezodermy lub warstwy środkowej skóry (około 1 mm głębokości). Zabieg jest leczeniem stymulującym mezodermę, która łagodzi wiele objawów i dolegliwości.

Mezoterapia na wypadanie włosów

Niektóre przyczyny utraty włosów obejmują zmniejszenie krążenia krwi w skórze głowy, brak podstawowych składników odżywczych i brak równowagi hormonalnej, które wpływają na mieszki włosowe; takie jak nadmierne wytwarzanie utraty włosów androgenu DHT. Na szczęście mezoterapię można zastosować do nakierowania na wyżej wymienione trzy obszary, pomagając zmniejszyć wypadanie włosów, a także stymulując nowy wzrost włosów. Zabieg jest nieinwazyjną procedurą, w której mikroiniekcje podaje się poniżej warstwy naskórka, aby dotrzeć do docelowych tkanek problemowych. Perforacje mają powierzchowny charakter, a nakłucia są ukierunkowane na mezodermę, która składa się ze środkowej warstwy skóry w ludzkim ciele.

Co ciekawe, aminokwasy, minerały, witaminy, koenzymy i kwasy nukleinowe podawane klientowi można całkowicie dostosować do indywidualnych potrzeb i preferencji klienta. Co więcej, leczenie jest bezpieczne, bez konieczności znieczulenia miejscowego, a nawet opatrunku po wykonaniu zabiegu.

Mechanizmy mezoterapii

Aby dalej rozwinąć mechanizmy nakłuwania, igła stosowana do tworzenia mikroperforacji wywołuje reakcję gojenia z udziałem elastyny ​​i kolagenu. Elastyna i kolagen są niezbędnymi katalizatorami skóry, które pomagają w tworzeniu nowych komórek – co za tym idzie zdrowszych i grubszych włosów.Ponadto uruchamiane reakcje chemiczne będą zależeć od unikalnych potrzeb klienta. Na przykład organiczny krzem może być podawany, jeśli pacjent cierpi z powodu nadmiernego stanu zapalnego. Kumarynę można również stosować, jeśli klient cierpi na słabe krążenie, ponieważ kumaryna jest lekiem rozszerzającym naczynia krwionośne.

Podstawowe składniki używane w mezoterapii

Ważne jest, aby pamiętać, że jest to systemem oparty na uwalnianiu w czasie, który trwa od dziesięciu do trzydziestu minut, w zależności od wielkości leczonego obszaru. Ponadto, aktywnymi składnikami są Biochanin A i Acetyl tetrapeptyd-3. Biochanina A jest silnym izoflawonem, który moduluje konwersję testosteronu do DHT u osób, które cierpią z powodu łysienia męskiego / żeńskiego, zwanego również łysieniem androgenowym. Ponadto pochodzi z organicznej koniczyny czerwonej i jest stosowany w leczeniu różnych postaci raka, a także zaburzeń zapalnych, takich jak łuszczyca i wyprysk.

Jeśli chodzi o acetyl tetrapeptyd-3, stymuluje on białka, a także macierz zewnątrzkomórkową. Stymuluje również wzrost włosów, ogranicza wypadanie włosów i zmniejsza stany zapalne, a także promuje przebudowę tkanek, która ma bezpośredni wpływ na mieszki włosowe. Końcowym rezultatem są głębsze mieszki włosowe, które mają więcej witalności i zwiększone właściwości zakotwiczenia włosów. Ponadto badanie kliniczne wykazało 156% aktywności wzrostu włosów po mezoterapii w porównaniu z 52% wzrostem liczby osób przyjmujących minoksydyl.

Koszty mezoterapii, efekty uboczne i skuteczność

Koszty będą się różnić w zależności od leczonego obszaru, liczby mikroiniekcji i częstotliwości sesji. Działania niepożądane występują rzadko, a najczęstszymi działaniami niepożądanymi jest ból w okolicy głowy, który z reguły rozprasza się po 24 do 48 godzinach.

Ponadto wyniki regeneracji włosów powinny być trwałe, z zaleceniami dotyczącymi kontynuacji, prawidłowej diety i ćwiczeń, aby pomóc w utrzymaniu skuteczności leczenia. Co więcej, podczas gdy większość klientów zauważy widoczne wyniki po dwóch lub trzech sesjach, niektórzy klienci zauważyli znaczną poprawę włosów po zaledwie jednej sesji. Jednak w ciężkich przypadkach klienci mogą wymagać do 5 sesji, rozłożonych na okres od 4 do 6 miesięcy, aby zauważyć wyniki. Wreszcie, zabieg jest wysoce zalecany dla mężczyzn i kobiet cierpiących na łysienie androgenowe.

Najczęstsze objawy łysienia androgenowego to niejednolita utrata włosów, łysienie i postępujące przerzedzenie włosów. Mezoterapia idealnie może służyć jako bezpieczniejsza, tańsza i mniej inwazyjna alternatywa dla chirurgii przeszczepu włosów. Porozmawiaj ze swoim Trychologiem, aby zdecydować, czy zabieg ten jest odpowiedni dla Ciebie i jakie preparaty będę najodpowiedniejsze – zalecane są: osocze bogatopłytkowe, Dr Cyj, koktajle witaminowe.