Odżywka na porost włosów

Czy odżywki, których głównym zadaniem jest nawilżenie, mogą pomóc włosom szybciej rosnąć?

Producenci odżywek do włosów odczuwają coraz to większy popyt na ich produkty. Jest to oczywiste ponieważ coraz większe znaczenie w naszym wyglądzie odgrywają nasze włosy. Rodzajów odżywek jest mnóstwo ale ich głównym zadaniem jest dodanie witalności, zdrowia i blasku. Zatem, odżywki które wpływają na stymulację wzrostu włosa, są świetnym rozwiązaniem kiedy chcemy uzyskać gęste i lśniące włosy przy jednym zabiegu.

Odżywki rzeczywiście mogą pomóc w stymulacji wzrostu włosa jeśli w ich składzie, znajdą się odpowiednie składniki i  należycie  będziemy je stosować.

Jakie składniki powinny zawierać odżywki na porost włosów?

Skład produktów które używamy jest bardzo ważny, dlatego powinniśmy zwracać uwagę na to, jakie składniki występują w naszej odżywce. Większość odżywek, które znajdujemy w drogeriach nie robią nic, aby poprawić kondycję naszego włosa. Działają one powierzchownie, pokrywając nasze włosy chemicznymi środkami które nie pomagają włosom w odbudowie a dają tylko efekt chwilowego połysku, przez co myślimy że są skuteczne.

Odżywka do włosów, musi zawierać składniki z których włos jest zbudowany i które przenikają do struktury włosa. Takimi składnikami są między innymi witaminy, keratyna, kolagen, minerały- magnez, żelazo. Produkty na porost włosów powinny zwierać stymulatory wzrostu : kofeinę, kapsaicynę, ekstrakty z drożdży, adenozynę, białka, ekstrakty ziołowe, mleczko pszczele.

Jak stosować odżywki na porost włosów?

Często słyszymy że odżywkę powinniśmy stosować tylko na włosy a nie na skórę głowy. Jest to prawda ale nie uwzględniamy tu odżywek na porost włosów ponieważ  one nie powodują zapychania się cebulek i mieszków  włosowych. Odżywki na włosy powinniśmy nakładać po każdym myciu natomiast na skórę głowy warto robić to co drugie mycie. Najlepsze efekty, otrzymamy kiedy do odżywki dobierzemy odpowiedni szampon, który oczyści skórę głowy tak, by odżywka mogła lepiej wnikać do struktury włosa i skóry głowy.

Pomóż swoim włosom rosnąć nie tylko poprzez odżywki

  • unikaj gorącej wody podczas mycia
  • minimalizuj użycie urządzeń do stylizacji
  • nie trzyj włosów ręcznikiem
  • co jakiś czas podcinaj zniszczone końce
  • wykonuj masaż skóry głowy