Peeling zwalczający łojotok

Złuszczanie skóry głowy – nietypowa metoda pielęgnacji włosów

Piękne włosy są owocem właściwej pielęgnacji włosów, ale stan skóry głowy wpływa również na zdrowie fryzury. Właśnie dlatego peeling głowy jest koniecznością. Niestety, często brakuje jej w codziennej pielęgnacji urody. Sprawdź, czy regularne złuszczanie skóry głowy się opłaca.

Skóra na naszej głowie jest bardzo podobna do skóry ciała, ale poświęcamy jej o wiele mniej czasu. Błędnie zakładamy, że skoro używamy tak wielu produktów do mycia i pielęgnacji włosów, czyszczenie skóry głowy jest zbędne. Żaden z tych kosmetyków nie ma właściwości złuszczających. Codzienna rutyna stylizacji może zaszkodzić skórze głowy. Kurz, zanieczyszczenia zewnętrzne i martwe komórki skóry w mieszkach włosowych są równie niszczące.

Oczyszczanie skóry głowy = Konieczność

W przypadku skóry głowy pozbywamy się martwych komórek skóry podczas codziennych czynności, np. mycia i szczotkowania włosów. Niestety, nie będziesz cieszyć się w pełni czystą skórą głowy bez złuszczania. Dlatego warto wykonać złożone oczyszczanie skóry głowy. Peeling trychologiczny jest dobrym sposobem na pozbycie się martwych komórek skóry, odbicie włosów od nasady i odświeżenie skóry głowy.

Co się stanie, jeśli nie będziemy regularnie czyścić skóry głowy? Martwe komórki skóry są ledwo widoczne, ale mogą powodować wiele problemów z włosami. Osadzają się u nasady włosów, zatykając gruczoły łojowe i zakłócając ich pracę. W związku z tym masz do czynienia z tłustymi włosami i stanem zapalnym skóry. Martwe nagromadzenie komórek skóry jest częstą przyczyną łupieżu. Może również zatrzymywać składniki odżywcze w cebulkach włosowych, przez co ich stan się pogarsza.

Peeling skóry głowy

Regularne usuwanie martwych komórek ze skóry głowy jest prostą metodą pielęgnacji skóry i włosów. Ta łatwa terapia zapewnia wiele korzyści:

 • doskonale usuwa martwe komórki,
 • skutecznie uwalnia włosy od łupieżu i zanieczyszczeń,
 • przedłuża świeżość włosów o 1-2 dni,
 • pobudza cebulki do wzrostu,
 • zwiększa przepływ krwi i odżywia cebulki włosów.

Złuszczanie skóry głowy

oczyszczenie skóry głowy za pomocą złuszczających środków ściernych wzmacnia włosy. Przede wszystkim martwe komórki skóry nie osadzają się już w mieszkach włosowych. W rezultacie więcej składników odżywczych szybciej dociera do cebulek włosowych. Po drugie, złuszczanie przyspiesza mikrocyrkulację krwi, dzięki czemu włosy odbierają znacznie więcej składników odżywczych od wewnątrz. Takie dwufazowe wsparcie jest w stanie powstrzymać przerzedzenie włosów.

Złuszczanie skóry głowy i wzrost włosów

Dążąc do zwiększenia wzrostu włosów, regularne peelingowanie skóry głowy to właściwy wybór. Lepsze nawilżenie i odżywienie cebulek, a także zwiększony przepływ krwi, są najlepszymi wyzwalaczami podziału nowych komórek. Włosy rosną szybciej.

Złuszczanie skóry głowy a łupież i przetłuszczanie

Osadzone martwe komórki skóry na skórze głowy powodują stany zapalne, intensyfikują łupież i łojotok, dlatego dokładne oczyszczenie skóry głowy jest niezbędne. Złuszczanie oczyści skórę głowy i wyeliminuje łupież. Dzięki tej prostej metodzie można kontrolować sebum, dzięki czemu włosy i skóra głowy dłużej pozostają świeże.

JAK TO ZROBIĆ?

Scalp napotyka różne problemy, dlatego powinniśmy wybrać produkty i zabiegi, biorąc pod uwagę ich efekty i działanie. Jeśli Twoja skóra głowy jest wyjątkowo sucha, peeling powinien mieć dodatkową moc nawilżania. Uszkodzone i nadmiernie przetworzone włosy skorzystają na naprawie peelingu skóry głowy.Jeśli chodzi o złuszczanie włosów i skóry głowy, istnieją trzy możliwości, a każda z nich ma pewne zalety.

 1. Produkty oczyszczające skórę głowy, np. Oczyszczające szampony lub peelingi trychologiczne. Gotowe preparaty powinny bazować na odpowiednich kwasach złuszczających np na kwasie salicylowym, rozpulchniającej i łagodzącej keratynie. Są one łagodne i nie powodują wysuszenia skóry.
 2. Domowe scruby – mieszanka naturalnych olejków i produktów złuszczających, np. kawa, sól morska, cukier lub soda oczyszczona. To rozwiązanie jest znacznie tańsze i naturalne.
 3. Zabieg z peelingiem głowy w salonie fryzjerskim – najmniej popularna opcja. To najbardziej profesjonalne rozwiązanie, ale jednocześnie o wiele droższe niż złuszczanie domowe.

Jak złuszczać skórę głowy?

Usuwanie martwych komórek skóry z głowy jest bardzo łatwe. To tak, jakby zrobić peeling ciała. Jeśli używasz produktu domowego, przygotuj go przed umyciem włosów.

Złuszczanie skóry głowy:

 1. Zaaplikuj peeling i pozostaw na 15 minut.
 2. Zmocz delikatnie włosy i wmasuj peeling w skórę głowy, wykonując okrężne ruchy.
 3. Delikatnie masuj skórę głowy przez 2-3 minuty.
 4. Dokładnie spłucz włosy i skórę głowy ciepłą wodą.
 5. Umyj skórę szamponem dobranym do jej rodzaju.
 6. Zastosuj ulubioną odżywkę do włosów.

Jak często należy złuszczać skórę głowy?

Raz w tygodniu wystarczy. Częste usuwanie martwych komórek skóry jest niepotrzebne i może uszkodzić skórę głowy. Musisz obserwować potrzeby włosów i skóry głowy. Jeśli czujesz, że skóra jest jeszcze świeża po tygodniu, możesz rzadziej ją peelingować.

Bądź ostrożny! Złuszczanie skóry głowy nie może być wykonywane agresywnie lub zbyt często. Ważne jest długoterminowe działanie. Czyszczenie skóry głowy musi być stopniowe i delikatne, aby nie podrażnić skóry ani nie zerwać naturalnej warstwy ochronnej. Twoja skóra głowy musi mieć trochę czasu na odpoczynek i regenerację przed następnym zabiegiem.