Preparat na porost włosów

Istnieje wiele preparatów wzmacniających włosy. Zarówno szampony jaki i później stosowane lotiony i toniki – muszą być to odpowiednio dobrane produkty. Podstawowym błędem podczas ich aplikacji jest wprowadzanie ich na nieprzygotowaną do tego skórę.

Większość z nas posiada skórę z tendencją do łojotoku i przed wprowadzeniem preparatów na porost powinniśmy wykonać peeling.

Poszukując idealnego preparatu na porost włosów, najlepiej skorzystać z pomocy specjalistów. Na rynku dostępnych jest wiele produktów, które obiecują cuda, lecz niestety w praktyce wykazują znikome działanie. Co więcej, stosując nieprawidłowo dobrany produkt, można sobie bardziej zaszkodzić, niż pomóc. Trycholog, czyli specjalista od skóry głowy i włosów, wykona analizę z zastosowaniem mikrokamery, dzięki czemu będzie mógł dopasować kurację do indywidualnych potrzeb klienta. Róże osoby zmagają się z różnymi problemami i wymagają odmiennych rodzajów kuracji. Samodzielnie nikt nie będzie w stanie dopasować produktu idealnego dla swoich włosów.

Czy wiecie, że stosując kupioną w aptece lub drogerii wcierkę na porost włosów przy skórze łojotokowej możecie pogłębić problem, zamiast go zniwelować?

Preparat aplikowany na zablokowane ujścia gruczołów łojowych to najgorsze, co można sobie zrobić. Włosy zamiast odrastać, będą mocniej wypadać. Przed zabiegiem stymulującym porost włosów należy skórę odpowiednio przygotować, a więc m.in. wykonać peeling, który usunie nadmiar zrogowaciałego naskórka, odblokuje gruczoły łojowe i ułatwi substancjom aktywnym wnikanie do bezpośredniego miejsca działania. W gabinecie trychologicznym klient skorzysta z usługi kompleksowo. Obok preparatów do stosowania powierzchniowego trycholodzy dysponują także zabiegami w postaci mezoterapii standardowej oraz mikroigłowej. W tym przypadku preparaty witaminowe docierają bezpośrednio w okolice mieszków włosowych dzięki ostrzykiwaniu skóry. Sam zabieg intensywnie regeneruje mieszki włosowe i przyspiesza porost włosów.

Przypominamy, że u pacjentów z problemem łysienia na tle hormonalnym bądź po kuracji farmakologicznej rekomendujemy zastosowanie leków dobranych przez lekarza specjalistę. Bardzo często wyrównanie poziomu hormonów jest niezbędne dla uzyskania pozytywnych rezultatów w leczeniu nadmiernego wypadania włosów.