Skuteczna odżywka do włosów

Podstawowym kosmetykiem do pielęgnacji włosów który znajdziemy w kosmetyczce każdej kobiety jest odżywka do włosów. Zastanawiamy się coraz częściej która z nich będzie odpowiednia dla nas, natomiast na rynku pojawia się coraz więcej produktów a my stojąc przed pułkami w sklepie coraz więcej czasu tracimy na czytanie ich składów i zastosowania.

W takim razie jaka jest najbardziej skuteczna odżywka dla naszego rodzaju?  Pamiętajmy że szampony dobieramy pod względem naszej skóry głowy a odżywki do rodzaju włosów. Nigdy nie dobierajmy odżywki pod względem stanu naszej skóry głowy. Niestety jest to najczęściej popełniany błąd przy wyborze odżywki.

Na początku zastanówmy się jakie rodzaje odżywek znajdziemy na rynku. Żeby nam ułatwić podzielimy je na kilka grup. Pierwsza z nich podzieli odżywki na rodzaj naszych włosów.

Włosy normalne-  Najwięcej produktów znajdziemy dla włosów normalnych i pewnie jest to spowodowane tym ze często przy zakupie odżywki nie zastanowimy się dłużej jaki rodzaj włosów mamy. Niestety  taki rodzaj występuje najrzadziej. Włosy normalne wymagają  najmniej czasu przy pielęgnacji i stylizacji. Mają naturalny i zdrowy wygląd, nie przetłuszczają się nadmiernie i co najważniejsze nie wymagają specjalnej troski.

Włosy suche- Głównym powodem włosów suchych jest zbyt mała ilość wydzielanego sebum.  Są matowe i szorstkie , nie przetłuszczają się, często się puszą, często występują problemy skóry głowy takie jak łupież. Niestety ten rodzaj włosów jest bardzo ciężki do stylizacji a fryzurom brak jest objętości.

Włosy przetłuszczające się- Jest to najbardziej kłopotliwi rodzaj włosów. Najczęściej spowodowany zmianami hormonalnymi, uwarunkowaniami genetycznych czy nieodpowiednią pielęgnacją