Specjaliści trycholodzy

Czym jest Trychologia?

Trychologia z greckiego „tricho” oznacza włosy. Jest gałęzią medycyny, która ma związek z anatomią, badaniem skóry głowy i włosów.

Czym zajmują się Specjaliści trycholodzy?

Trycholog to specjalista od skóry głowy i włosów. Bardzo często dziedziną tą zajmują się zawodowi fryzjerzy, kosmetolodzy, dermatolodzy czy specjaliści medycyny estetycznej. Oprócz kursów zawodowych kandydaci na trychologów mogą podejmować studia podyplomowe organizowane przez szkoły wyższe wyspecjalizowane w sektorze zdrowia. Gabinet trychologiczny to miejsce, w którym klienci mogą poddawać się analizie skóry głowy, korzystać z fachowego doradztwa, a także zabiegów regenerujących włosy.

Specjalista trycholog wykonuje trichoksopię, czyli analizę skóry głowy w oku mikrokamery. Dzięki wielokrotnemu powiększeniu może dokładnie obejrzeć skórę głowy, cebulki włosów, a także objawy wskazujące na choroby skóry, takie jak łupież, łojotok czy inne.

W jaki sposób Specjalista trycholog może Ci pomóc?

Pierwszym etapem pracy trychologa jest wywiad i postawienie właściwej diagnozy.

Zadaniem specjalisty trychologa jest zdiagnozowanie problemu i poprawa zdrowia włosów oraz skóry głowy klienta. Trycholog bardzo często pracuje uzupełniając działania specjalistów z innych dziedzin, w tym dietetyki, dermatologii czy endokrynologii. Problemy z włosami mają bowiem często złożoną genezę i wymagają wielokierunkowego działania. Trychologia koncentruje się na tym, aby jak najszybciej zahamować objawy choroby, a także w sposób trwały odbudować włosy i zregenerować skórę głowy. Dlatego tak istotne są badania – nie tylko trychologiczne, lecz także lekarskie i laboratoryjne – które pozwolą jak najdokładniej określić przyczynę wypadania włosów. Wówczas będzie można dopasować idealną formę kuracji.

Trycholog koncentruje się na odbudowie mieszków włosowych i stymulacji ich do pracy, a więc do odrastania włosów. Wykonuje profesjonalne zabiegi, takie jak mezoterapia mikroigłowa i bezigłowa, infuzja tlenowa, SPA dla włosów, masaże itp. Dopasowuje preparaty lecznicze do zastosowania w gabinecie, jak i środki do codziennej pielęgnacji kontynuowanej w warunkach domowych.

Do gabinetu trychologicznego można zgłosić się z takimi problemami, jak: łysienie plackowate, łysienie androgenowe i inne typy łysienia, łuszczyca, łupież, łojotok, przetłuszczanie skóry głowy, włosy zniszczone częstymi zabiegami, odbudowa włosów po chemioterapii itp. Pamiętajmy, że trychologia nie jest w stanie wyleczyć takich chorób jak np. łuszczyca, ale może skutecznie złagodzić jej przebieg.