Stymulowanie wzrostu włosów

Nie jesteś sam, jeśli zastanawiasz się, jak stymulować wzrost włosów. Właściwie przeciętna osoba codziennie traci ich około 70 do 100. Nie jest to jednak zauważalne, ponieważ wypadają w ciągu dnia. Każdy ludzki włos przechodzi cykl wzrostu, który pozwala włosom mieszkowym wyrastać, następnie z fazy wzrostu przechodzić w przejściową fazę katagenową zwaną też fazą spoczynku i staje się włosem martwym – telogenowym.

Wraz z wypadaniem starych włosów dochodzi do wzrostu i proces zaczyna się od nowa. Jeśli przypuszczasz, że może wystąpić u Ciebie utrata włosów lub chcesz przyspieszyć ich odrost, istnieje wiele różnych sposobów pobudzenia wzrostu włosów. Naturalne środki pobudzające wzrost włosów to np.: masaż skóry głowy preparatem wzmacniającym, przyjmowanie suplementu z biotyną, która jest szczególnie ważna dla wzrostu włosów i jest składnikiem wielu naturalnych suplementów diety.

Jak stymulować wzrost włosów?

Przede wszystkim należy zgłosić się po radę do specjalisty. Trycholog zbada kondycję skóry głowy i dobierze najbardziej efektywną metodę, dzięki której Twoje włosy już wkrótce odzyskają dawną kondycję i blask. Bez względu jednak na to, którą metodę zastosujesz, pamiętaj, że musisz wykazać się cierpliwością. Włosy mogą szybko wypadać, jednak ich odbudowa i odrastanie niewątpliwie zajmie trochę czasu. Dlatego nie poddawaj się, gdy nie zauważysz rezultatów po kilku dniach, czy nawet tygodniach.

Metody stymulacji wzrostu włosów:

Masaż – to znana od wieków metoda pobudzania wzrostu włosów. Masując skórę głowy poprawiamy jej ukrwienie, a co za tym idzie także odżywienie cebulek. Warto włączyć ten element do codziennej pielęgnacji. Skórę głowy można masować opuszkami palców, podczas mycia i nakładania odżywki, a także podczas codziennego rozczesywania włosów. Wybierz szczotkę lub grzebień z okrągłymi zakończeniami, niepodrażniającymi skóry głowy.

Wcierki – w stanach nadmiernego wypadania włosów warto stosować wcierki pobudzające wzrost włosów, lecz także hamujące ich wypadanie. Na rynku dostępne są preparaty o działaniu wielokierunkowym, a więc stymulującym, hamującym wypadanie, odżywiającym i wzmacniającym strukturę włosów.

Mezoterapia – to metoda stosowana w niektórych gabinetach trychologicznych, a także w gabinetach medycyny estetycznej. Polega ona na ostrzykiwaniu skóry głowy odżywczymi koktajlami bogatymi m.in. w aminokwasy i witaminy regenerujące cebulki włosowe. Atutem tego rozwiązania jest dostarczanie substancji aktywnych bezpośrednio w miejsce ich działania, z pominięciem bariery naskórka.

Odżywianie – codzienna dieta ma bardzo duże znaczenie dla kondycji włosów. Niedobory składników mineralnych powodują osłabienie włosów i ich zwiększone wypadanie. W diecie dla zdrowia włosów nie powinno zabraknąć m.in. witaminy B5, E, C, B12, A, biotyny, kwasu foliowego, żelaza, cynku i magnezu. Dietę można wspomagać suplementami, a także odpowiednio dobraną pielęgnacją. Specjalista trycholog doradzi w doborze szamponów i odżywek odpowiednio do problemu.