Suplementy na włosy

Po dokładnym zebraniu wywiadu chorobowego oraz przeanalizowaniu badań surowicy krwi/analizy pierwiastkowej włosa, Trycholog rozpisuje Klientowi kurację suplementami, wspierającą proces wzmocnienia włosów.

Sposób odżywiania ma bardzo duże znaczenie dla zachowania zdrowych i pięknych włosów. Dostarczane wraz z pożywieniem witaminy oraz pierwiastki odpowiadają za zdrowe i mocne pasma. Włosy bywają odzwierciedleniem stanu zdrowia człowieka. W stanach niedożywienia i niedoborów włosy zaczynają słabnąć, tracić swój blask i wypadać. Osoby z problemem osłabionych i nadmiernie wypadających włosów, powinny zbilansować swój styl odżywiania, dbając przede wszystkim o odpowiednią ilość warzyw i owoców. Zdarza się, że o włosy należy zadbać właściwą suplementacją, która ułatwi uzupełnienie niedoborów witaminowych w organizmie. Suplementy na włosy są bezpieczne i pomogą zapanować nad wypadaniem włosów także u kobiet po porodzie.

Suplementy na włosy

Preparaty w dziedzinie suplementacji możemy podzielić na witaminowe i mineralne. Suplementy witaminowe powinny zawierać przede wszystkim witaminy z grupy B: B1, B2, B5, B6, B12, lecz także witaminę C, A i E, a także biotynę (wit. B7). Odpowiednio dobrana sekwencja witamin powinna być uzupełniona o takie składniki, jak żelazo, cynk czy aminokwasy siarkowe, które ułatwią przyswajanie witamin, a dodatkowo aktywnie uczestniczą w procesach syntezowania budulca włosów.

Jeśli zaś chodzi o suplementy mineralne, to warto zwrócić szczególną uwagę na preparaty zawierające wspomniane już żelazo oraz cynk, lecz także miedź, selen i krzem. To niedobór tych właśnie pierwiastków najczęściej przyczynia się do utraty kondycji włosów.

W suplementacji do zdrowia włosów dobrze sprawdzają się produkty ziołowe, m.in. na bazie skrzypu, drożdży oraz pokrzywy. Przynoszą one pozytywne rezultaty, choć z reguły wymagają zwiększonego dawkowania, w porównaniu z suplementami pozyskiwanymi syntetycznie.

Warto sięgać po suplementy na włosy, jednak tylko wtedy, gdy będą one dobrze dobrane. Suplementację warto stosować w formie kuracji, przez określony czas. Chcąc precyzyjnie dobrać rodzaj suplementu do potrzeb organizmu, warto wykonać badania w kierunku poziomu witamin i minerałów, a także skorzystać z porady dietetyka oraz trychologa.