Trychologia
Badanie trychologiczne
-
Łysienia męskiego
-
Kobiecego wypadania włosów
-
Łupieżu
-
Łuszczycy
-
Wyprysku
-
Łojotoku
-
Chemicznego uszkodzenia włosów
-
Utraty włosów po porodzie
Diagnoza skóry głowy i włosów
Wzmacnianie włosów
Odbudowa zniszczonych włosów
Stymulowanie wzrostu włosów
Poprawa struktury włosów
Regeneracja zniszczonych włosów
Zwalczanie łojotoku
Możesz kontrolować łojotok prowadząc właściwy styl życia i pielęgnację, natomiast łojotok to często nawracający problem. Skóra łojotokowa potrzebuje urozmaiconej pielęgnacji – szybko reaguje na nowy produkt oczyszczający, ale też szybko się do niego przyzwyczaja. Trycholodzy często przepisują dwa rodzaje szamponów, np. seboregulujący i przeciwłupieżowy i zalecają naprzemienne ich stosowanie – wszystko zależy od indywidualnych potrzeb.
Wszystko zależy od typu skóry, od intensywności problemu i od tego, czy objawy wpływają na skórę głowy lub inne obszary ciała.
Zwalczanie łupieżu
Pomimo założenia, że ludzie mają łupież z powodu złych nawyków pielęgnacyjnych, specjaliści łączą go z wieloma innymi czynnikami. To ogromny problem, który sprawia, że życie staje się niekomfortowe. Płatki łupieżu na ramionach, odzieży, nawet brwi i rzęsy mogą być pokryte łuską.
Aby złagodzić łupież, większość osób odwiedza drogerie i kupuje kurację przeciw łupieżowe, które często bywają nieskuteczne.
Najistotniejsze jest określenie rodzaju łupieżu. Większość z nas boryka się z łupieżem tłustym a nie suchym. Łuszczące się płatki to najczęściej nadmiar hydrolipidowej warstwy, która obłuszcza się w postaci obsypujących płatków. Szampony i lotiony bywają nieskuteczne ponieważ pierwszym krokiem powinien być peeling, który usunie nagromadzoną w nadmiarze warstwę. Trycholog posługuje się specjalnym trcyhoskopem – kamerą, którą przy odpowiednio dużym zbliżeniu pozwoli określić rodzaj łupieżu.
Zwalczanie łuszczycy
- Używaj płynów nawilżających. Objawy nasilają się, gdy skóra jest sucha, więc zachowaj nawilżenie dzięki kremom i lotionom.
- Traktuj skórę delikatnie. Nigdy nie rozdrapuj ognisk chorobowych ponieważ możesz nasilić jej objawy.
- Unikaj suchej, zimnej pogody. Klimat może mieć duży wpływ na łuszczycę. Dla wielu osób zimna, sucha pogoda sprawia, że objawy nasilają się. Gorąca pogoda zazwyczaj łagodzi objawy choroby.
- Stosuj właściwą dietę. Unikaj alkoholu, pikantnych i słodkich napoi oraz posiłków. Pij i nawadniaj organizm regularnie.
- Unikaj stresu. Chociaż nie zostało to udowodnione, wiele osób łączy nasilenie objawów ze stresem. Spróbuj złagodzić swój niepokój. Łatwiej jest to powiedzieć niż zrobić, ale można spróbować technik relaksacyjnych, takich jak joga czy medytacja.