Wzmacnianie włosów

Po intensywnym wypadaniu włosów konieczne jest ich wzmocnienie. Możemy poprawić również strukturę delikatnych z natury włosów.

Dziennie zdrowy człowiek może tracić nawet około 150 włosów i jest to stan zupełnie normalny. Problemy zaczynają się, gdy włosów wypada coraz więcej, a do tego gdy tracą one witalność i blask. Często to właśnie ten objaw odzwierciedla problemy ze zdrowiem człowieka – od tych bardziej błahych, jak np. brak witamin czy minerałów, aż po poważniejsze, jak np. wahania hormonalne czy choroby autoimmunologiczne. W takiej sytuacji warto zwrócić się do specjalisty trychologa, który pomoże rozpoznać przyczynę nadmiernej utraty włosów oraz zaproponuje działania na rzecz poprawienia ich wyglądu i kondycji.

Jak wzmocnić włosy u trychologa?

Trychologia jest ważnym wsparciem i uzupełnieniem leczenia z różnych obszarów medycyny, m.in. endokrynologii czy dermatologii. Jeżeli wypadanie włosów uwarunkowane jest zdrowotnie, jak najszybciej należy podjąć leczenie oraz kurację trychologiczną.

Zabiegi trychologiczne na wzmocnienie włosów są przyjemne i nieinwazyjne. Specjalista trycholog może zaproponować m.in. oczyszczanie skóry głowy w celu usunięcia zrogowaciałego naskórka i odblokowania ujść gruczołów łojowych, a także przyspieszenia krążenia, dla lepszego odżywienia mieszków. Specjalistyczne odżywki i preparaty stosowane bezpośrednio na włosy wzmacniają je od zewnątrz. Są to więc zabiegi wielokierunkowe. Środki stosowane w trychologii wzmacniają łodygę włosa na całej jej długości – od cebulki, po sam koniec.

Wśród zabiegów trychologicznych warto wskazać tez mezoterapię, a więc ostrzykiwanie skóry głowy odżywczymi koktajlami na bazie aminokwasów i witamin. Taki zabieg dostarcza cenne składniki w skoncentrowanej formule bezpośrednio w miejsce działania. W ciągu kilku tygodni od sesji mezoterapii włosy stają się wyraźnie wzmocnione, grubsze i szybciej rosną.
Niektóre gabinety trychologiczne oferują naświetlania oraz elektrostymulacje, które mają na celu przyspieszenie metabolizmu komórkowego oraz pobudzenie skóry głowy do odbudowy, regeneracji i odrastania włosów.

Wzmacnianie włosów pod okiem specjalisty to zdecydowanie najlepsze rozwiązanie, które przyniesie szybkie, ale i stabilne rezultaty. Pacjent korzysta z metody dopasowanej indywidualnie do swoich potrzeb i sytuacji zdrowotnej.